Haber

Çin, Dang humması ile mücadele eden Bangladeş’e acil malzeme gönderdi

Dakka, 8 Kasım (Xinhua) — Çin’in gönderdiği dang hummasına karşı acil malzemelerin teslimat töreni Salı günü Bangladeş’in başkenti Dakka’da düzenlendi.

Çin’in Bangladeş Büyükelçisi Yao Wen, Bangladeş Sağlık ve Aile Refahı Bakanı Zahid Maleque’e acil yardım malzemelerini teslim ettiği törende yaptığı konuşmada, Çin ve Bangladeş’in iyi günde ve kötü günde birbirlerine her zaman yardım eden gerçek dost ve yakın komşular olduğunu belirtti. . .

Maleque, hastalıkla mücadelede bu malzemelere ihtiyaç duyulduğunu belirterek, Çin tarafının Kovid-19 salgını sırasında Bangladeş’e de aşı sağladığını hatırlattı.

Çin’in Bangladeş Büyükelçisi Yao Wen, Çin’in gönderdiği acil durum malzemelerinin erken ulaşmasını ve zamanında dağıtılmasını sağlamak için iki hükümetin ilgili yetkililerinin yakın temas halinde olduğunu ve verimli bir işbirliği içinde olduklarını söyledi.

Çin Büyükelçiliği’nin Enam Medical College Hastanesi’ne bir parti dang humması kiti bağışladığını belirten Yao, Çin’in “Bangladeş ile sağlık alanında iş birliğini geliştirmeye ve iki ülke halkına daha somut faydalar sağlamaya” devam edeceğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu